עיצוב תקרות

כדי להוסיף סגנון וברק לעיצוב שלך, התחל להסתכל למעלה! הענק לתקרה שלך תוספת יצירתית של צבע. 

אין זה פלא שמעצבים קוראים לתקרה 'הקיר החמישי' על מנת להצביע על החשיבות שיש לבחירת צבעים לחדר זה או אחר. אחרי הכל, התקרה היא קרוב לוודאי המרחב הפנוי הגדול ביותר בחדר, כך שלאופן בו היא תיצבע תהיה השפעה מכרעת על האווירה בחדר.

בפעם הבאה שאתה מתכונן לרענן מראה של חדר זה או אחר, ואתה לא יודע מאיפה כדאי להתחיל – הסתכל למעלה! צביעה של תקרת החדר איננה דורשת זמן או מאמץ רב יותר מאשר לצבוע אותה בלבן, ומאידך, פעולה פשוטה כזו יכולה לשנות לחלוטין את המראה והאווירה בחדר.

כאן תוכל למצוא כמה טיפים לצביעת התקרה שיעזרו לך ליצור חדר
הרבה יותר יפה:

גישה חדשה

חדר גדול עם תקרה גבוהה יכול ליצור תחושת פיזור וחוסר איזון כאשר הריהוט שלו, השטיח על הרצפה, ואביזרים נוספים בחדר ממלאים באופן חזותי רק את החלק התחתון של המרחב, ומותירים את המראה של החלק העליון חשוף ומשעמם.

בחדר מסוג זה, נסה להשתמש בצבע תקרה בגוון כהה ועמוק או צבע דוגמה. בדוגמה שבתמונה, השתמשנו בצבע על מנת לשוות לחדר מראה ארכיטקטוני. כדי לקבל את המראה של תקרה שקועה, השתמשנו ב-midsummer night 2134-20, צבע קקאו עשיר, המוקף ב-frappe AF-85 קרמי המחדד את המראה השקוע.

נברשת דקורטיבית המשתלשלת מן התקרה יוצרת מוקד ויזואלי מעניין במרכז החדר ומהווה ניגודיות לאווירה הרשמית ועם זאת חמימה שהחדר משרה.

הפוך את התקרה ל'קיר הכוח' שלך

צבעים ניטראליים הם הצבעים הטובים ביותר ליצירת רצף חזותי. כשהם 'עוברים' מחדר לחדר הם מייצרים רצף הרמוני של צבע בחלל הבית. בחדרים בהם הקירות צבועים בצבע בצבעים ניטראליים, פרץ של תקרה צבועה בצבע לא צפוי, מוסיף עניין ואופי ויכול לגמרי לחולל קסם.

במשרד הביתי הזה, השימוש היצירתי בצבע על התקרה גורם למי שנכנס להביט למעלה ומהווה מוקד ויזואלי תוסס. persimmon 2088-40 עליז יוצר את המראה השונה הזה עם צבע חם ועשיר מבלי לבוא על חשבון החדר. הוא משלים באופן נהדר את הקירות המוארים.

כדי לקבל רעיונות לצבע התקרה, הסתכל ברהיטים ובאלמנטים נוספים בחדר על מנת לקבל השראה, ותבחר בצבע שישלים אותם.

מעל ומעבר

תקרות גבוהות זועקות לעיצוב יצירתי. הן יכולות לשאת עיצוב בולט וצבעים כהים, אפילו בחדרים קטנים.

קירות החדר הזה צבועים בצבע ניטראלי, התקרה גבוהה, והריהוט דל, מה שמאפשר יצירת רקע לאלמנט עיצוב דרמטי.

שבלונות הפרחים צבועות ב-cherry wine 2080-30 וב-frostine AF-5 מרחפות בעדינות על רקע שוקולדי של brown sugar 2112-20. בחרנו את הצבעים הבולטים המופיעים על המצעים, על הכריות ועל הכיסא, על מנת לייצר אפקט גרפי עוצמתי שידגיש באופן מקסימאלי את המרחב הורטיקאלי ויאזן בין האלמנטים השונים הנמצאים בחדר. הרצועה הרחבה ממשיכה את גב המיטה כלפי מעלה, ומשם לתקרה, ומושכת את המבט כלפי מעלה.

להרים את הסגנון לגבהים חדשים

בפינת האוכל הזו ישנם חלונות ארוכים וצרים וכרכוב מעוטר בטוב טעם על מנת להנמיך את התקרה דמוית המגש. צבע חזק מידי או דוגמה עמוסה על התקרה, ייצרו בחדר תחושה של צפיפות.

בדיוק באופן הפוך, wythe blue HC-143 צלול על התקרה, משווה לתקרה מראה מואר, אוורירי, של שמיים אביביים ונראה כמרים את החדר כולו. באופן עדין ומחוכם הוא משלים את הצבע הכהה והמסורתי של הקירות ומרכך את האווירה הרשמית שהחדר יוצר.

הגוון הכחול המרגיע תואם היטב את הרהיטים הצבועים בהיר, את הכיסוי המונח על הרצפה, ואת הוילונות.

על מנת ליצור את המראה האלגנטי הזה, צבע את הקירות ב-sharkskin 2139-30 ואת העיטורים ב-battenberg AF-70 דוגמת השבלונה נצבעה ב-fresh olive 2149-30.

דברים מביטים למעלה

צבעים חמים ואורגאניים על הקירות ועל התקרה יוצרים מראה נעים ונוח, ועם זאת מראה אלגנטי, בחדר השינה המודרני הזה.

הקירות צבועים ב-stardust 2108-40 אפור חום עמוק, חמים ומתוחכם. שילוב של צבעים אלו יחד עם רהיטים ואביזרים בהירים ומעומעמים בגוונים שונים, יוצרים מראה צבע שהוא כמעט חד-גוני.

על מנת לספק נקודה של קונטרסט ו'לשבור' את המראה האחיד, צבענו את התקרה ב-farm fresh AF-360 חמים. הגוון הכתמתם העדין שלו מוסיף מראה זוהר כללי לחדר. גוון זה משלים לטווח צבעים רחב, מה שהופך אותו לבחירה מושלמת לצביעה של מרחבים הוספים בבית שלך.

כשעובדים עם צבעים המכילים גוונים שונים, כלול בעיצוב שלך שימוש במרקמים ודוגמאות להשגת מראה מעורר עניין.

מעבר לפסגת הזוהר

הבית המודרני הזה מציג מיקס לא קונבנציונאלי של רהיטים עכשוויים יחד עם רהיטים עתיקים. בהתחשב בסקאלת עיצוב הרחבה של הפריטים במרחב, יש הרבה על מה להסתכל בעיצוב האקלקטי הזה.

החדר הזה מספק את הדוגמה המושלמת איך להוסיף מעט דרמה ועם זאת לשמור על תבנית ניטראלית של צבע.

הקירות צבועים ב-sand lot gray 2107-50 צבע ניטראלי חם עם גוון ורדרד, כדי להוות רקע שאינו מתחרה בריהוט שבחדר ובאלמנטים המעוצבים.

גוון כהה יותר של אפור בתקרה מפנה את המבט כלפי מטה, ומאפשר בכך לפרטים הארכיטקטוניים של החדר ושאר האלמנטים לתפוס את הבמה. בחרנו ב-chelsea gray HC-168 עשיר וקלאסי בכדי לתת לתקרה נגיעה של זוהר.

'חלומות פז' – חדר ילדים.

צור חדר ילדים בגוון לבנדר משובב, שיעורר את הדמיון של ילדיך ויעניק להם השראה לחלומות נעימים. עם העיצובים מלאי הקסם שלנו לחדרי ילדים לבנות, תוכל לעטוף אותה בעולם פלאי, מלא בצבעי קסם ודוגמה של מוקיון היישר מעולם הפיות וסיפורי האגדות שכל כך אהוב עליהם.

האיזון המושלם של צבעי יסוד בהירים משווה לחדר הבנים הכתום הזה מראה שמח. צבעים בהירים – כתום חמים ותקרה בגוון שמשי – מעוררים ניצוץ של יצירתיות.

בעזרת הרעיונות החיוניים שלנו לעיצוב חדר הבנים, אתה יכול ליצור לילדיך מקום מעורר השראה בו הם יוכלו להתחבר ליצירתיות שלהם עצמם.

צבע קודם כל את התקרה בעזרת harbor haze 2136-60. אחר כך צבע את הקירות (מלבד האזור עליו אתה רוצה שתופיע הדוגמה) בעזרת north cascades 1411. לרקע של הדוגמה, צבע את הקיר בעזרת hancock green HC-117 ואת עבודות העץ ב-snow white OC-66. השתמש בעיפרון, נייר דבק, ופלס, על מנת ליצור את דוגמת המוקיון על הקיר. הסר בכל פעם נייר דבק ממעוין אחר וצבע בעזרת harbor haze 2136-60.

'יוצאים מהקווים' – חדר בנים.

הניצנים מלבלבים ופרפרים מרחפים בתוך חלל חדר הבנות מעורר ההשראה הזה.

האיזון המושלם של צבעי יסוד בהירים משווה לחדר הבנים הכתום הזה מראה שמח. צבעים בהירים – כתום חמים ותקרה בגוון שמשי – מעוררים ניצוץ של יצירתיות.

בעזרת הרעיונות החיוניים שלנו לעיצוב חדר הבנים, אתה יכול ליצור לילדיך מקום מעורר השראה בו הם יוכלו להתחבר ליצירתיות שלהם עצמם.

השתמש ב-golden honey 297 על מנת לצבוע את התקרה ואת עבודות העץ, וב-soft pumpkin 2166-40 בשביל לצבוע את הקירות. צבע איזה רהיט שתבחר בחדר, כמו למשל הלוקר שמופיע בתמונה, ב-blue lapis 2067-40. בחר מצעים מלאי צבע, ותמונה ססגונית על הקיר בכדי ליצור מרחב מלא חיים ומעורר השראה.