שאלות נפוצות

בשלב זה, ניתן להתרשם ממגוון המוצרים הרחב שלנו באולם התצוגה שלנו ברחוב אפעל 18 פתח תקווה ובחנות סיני סטור, גולומב 32 תל אביב.
כן, כלל הגוונים (למעלה מ-3,500) קיימים במלאי.
 • בריא יותר– צבעי הפנים של בנג'מין מור אינם מכילים VOC.
 • עמיד יותר– עמידות הצבע גבוה יותר לשפשוף. הצבע אינו דוהה, אינו מצהיב ואיונו משתנה עם הזמן.
 • דיוק בגוון– הגוון הנבחר הוא הגוון שיהיה על הקיר. לא ליד, לא דומה.
 • מבחר גוונים גדול יותר- למעלה מ-3,500 גוונים.
 • כושר כיסוי והסתרה גבוה יותר- כל ליטר צבע נותן יותר. חסכון בזמן ובחומר.
 • נסיון– לברת בנג'מין מור נסיון בייצור צבעים מאז 1883.
 • מבחר גדול של מוצרים– צבע פנים, צבע חוץ, צבע לתקרות, צבע לחדרים רטובים, צבע גיר ועוד.

באופן כללי לא, על הקיר להיות נקי ואטום (לפרטים נוספים ניתן לקרוא בהוראות היישום בעמוד המוצרים) בדיוק כפי שצריך בצבעים האקריליים הקיימים בישראל. מה שכן שונה הוא סמיכות הצבע וכמות הוספת המים לדילול. הצבע של בנג'מין מור הינו סמיך יותר, סמיכות זו נותנת לצבע כושר כיסוי והסתרה גבוהה וחוסכת עבודה רבה של צביעה במספר רב של שכבות. 

לצבע שלנו מוסיפים 10% לכל היותר, וזאת בניגוד לצבעים האקריליים הישראלים שלהם מוסיפים 20%-30% מים. נהוג לחשוב שככול שהצבע מדולל הצביעה תהיה יותר קלה ומהירה, אך כמובן זו הנחה מוטעות. ככל שנדלל את הצבע, הוא יהפוך לשקוף יותר. כתוצאה מכך כושר הכיסוי וההסתרה של הצבע יפגע, דבר שיצריך עבודה רבה יותר.

כן, כל גוון ניתן לקבל בכל מוצר. לדוגמא, אפשר לבחור צבע לקיר באחד מהצבעים ולבחור במוצר צבע לתקרה באותו גוון. אין הבדל בגוון המתקבל על הקיר.
ראשית, כלל הגוונים מופיעים באתר בעמוד "קיר הגוונים", אנחנו ממליצים לקבל כיוון ראשוני דרך האתר ואז ניתן להגיע לאולם התצוגה (מומלץ בתיאום מראש, אך לא חובה). באולם התצוגה יש את כלל המניפות ודוגמאות רבות. אנו נעזור לכם להחליט על הגוון המתאים ביותר לכם. רצוי ומומלץ להגיע עם תכוניות ואלמנטים נוספים מהבית (ריצוף, נגרות, שטיחים וכו').

את הגוון הנבחר מכינים במקום, תהליך של כמה דקות בודדות, גיוון וערבוב. הגיוון נעשה ע"י מחשב מתקדם ומדויק מאוד.

ברק הוא רמת החזר האור. כלומר, כמה מבריק הצבע. ניתן לבחור בכל גוון ברמת ברק שונה ע"פ העדפה אישית. הגוון אינו משתנה, אך יכול להיות ויראה שונה בגלל החזר האור מהקיר.

רמת הברק היא קודם כל העדפה אישית, אך יש להתחשב בכמה פרמטרים לפני שנבחר. ככל שצבע מבריק יותר ככה הוא ניתן לניקוי בקלות יותר. אך מאידך, צבע מבריק מדגיש את הפגמים בקיר. שבירת האור על הקיר "תוציא" את הפגמים במידה והקיר אינו מושלם. גוון עם ברק נמוך יוכל "לבלוע" פגמים בקיר. אין זה אומר שאי אפשר לצבוע קירות עם פגמים בצבע מבריק, אך יש לקחת בחשבון את התוצאה הסופית. הכל עניין של טעם והעדפה אישית.

בוודאי, כל שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר דרך טופס צור קשר או להתקשר 03-6034417

או לשלוח מייל ל-info@www.bmpaints.co.il ולציין שם וטלפון ובקשה למניפה. נשמח לתאם פגישה ע"מ למסור מניפה ולתת הסבר על הצבעים שלנו.

ניתן לנקות את כל צבעי בנג'מין מור ע"י מטלית ומים, אין להשתמש במגבונים או ספוג הפלא אשר מכילים חומרים כימיים שפוגעים בצבע. חשוב להקפיד על זמן ייבוש מלא של שבועיים מסיום הצביעה לפני שניתן לנקות את הקיר!

צבע מגוון אינו מוצר מדף, לאחר גיוון לא ניתן להחזיר את הצבע. אנחנו נעזור לכם לבחור את כמות הצבע ע"מ למנוע מצב של קניית כמות מעבר לנדרש.

יש לאחסן את מיכל הצבע במקום מוצל וקריר ללא לחות. על המכסה להיות סגור היטב ע"מ שהצבע לא יהיה חשוף לחמצן. צבע שאוחסן כראוי ישמר לשנים רבות.

נכון, קודם כל עלינו להפריד בין שני מושגים, צבע יסוד מקשר וצבע יסוד צבעוני. 

צבע יסוד צבעוני- בצבעים עמוקים אנחנו ממליצים על שימוש בצבע יסוד לצבעים עמוקים. צבע יסוד זה דומה מאוד בגוון לגוון הסופי המבוקש. מטרתו היא להביא את הקיר קרוב ככל הניתן לגוון הסופי הרצוי. במטרה לחסוך זמן וחומר.

צבע יסוד מקשר- מומלץ במקרים בהם הקיר חדש או שאינו אטום במלאו כגון: קיר קבס, קיר צבוע בסיד או קיר שפכטל. ליסוד שתי מטרות, אטימה של הקיר ע"מ שהקיר לא "ישתה" ויבזבז חומר. קישור בן הצבע למשטח, במקרה של שפכטל לדוגמה, הקיר אבקתי ומונע הדבקות בין שכבת הצבע למשטח. היסוד יאטום ויבנה שכבה מעל השפכטל שהצבע יוכל להדבק בצורה אופטימלית למשטח הרצוי.

לחברת בנג'מין מור מגוון צבעי יסוד, כולל צבע יסוד קושר וצבעוני באחד. נשמח לעזור לכם לבחור את היסוד המתאים ביותר לפרויקט שלכם.

כמות הצבע הנדרש תלוי במספר פרמטרים:

 1. 1. שטח- חשוב למדוד את שטח הקירות, ככלל אצבע ניתן לומר שהשטח הבנוי*2.5 הוא מ"ר של הקירות לא כולל תקרות. לדוגמא בית ממוצע של 100 מ"ר בנוי הוא כ-250 מ"ר של קירות.
 2. 2. איכות המשטח- איכות המשטח יכולה להשפיע בצורה דרמטית על כמות הצבע, האם הקיר צבוע בסיד? בצבע אקרילי? שפכטל? יסוד מקשר? ככל שהקיר יהיה מוכן בצורה מיטבית נחסוך בחומר, זמן וכסף!
 3. 3. איכות ונסיון הצבע- צבע לא מיומן יבזבז חומר, זמן וכסף!
 4. 4. איכות המוצר- כושר הכיסוי יכול להשתנות ממוצר למוצר.
 5. 5. גוון- ככל שהגוון עמוק וכהה יותר כך כושר הכסוי שלו יהיה פחות.

נשמח לייעץ ולהכווין אתכם לכמות הנדרשת לפרויקט שלכם.

קל להמחיש זאת ע"י השוואה לאוכל. בדומה לאוכל, גם צבע מורכב מכמה מרכיבים. מרכיבים איכותיים ובריאים יותר עולים יותר. כלל המוצרים שלנו מיוצרים בארה"ב תחת התקנים המחמירים ביותר שיש. המוצר הסופי הינו בריא וטוב יותר מהקיים בשוק הישראלי.

הרבה פעמים שימוש בצבעים לא תואמים לא יראה עד שהם יהיו על הקיר, והתוצאה עלולה להיות מאכזבת. מתחרים יכולים לטעון שהם יכולים לספק גוונים זהים לגווני בנג'מין מור, אבל האמת היא שהם לא. 

את הגוונים של בנג'מין מור תוכל לקבל רק כאשר אתה משתמש בצבע של בנג'מין מור. הסיבה לכך נעוצה בתהליך הייצור שלנו. הצבעים שלנו מיוצרים בעזרת שימוש בפיגמנטים ייחודיים ושרף ייחודי כשהם עוברים תהליך העברה במים (waterborne) שהוא פטנט טכנולוגי שלנו. רמת הבקרה הגבוהה של המערכת מבטיחה את האיכות ואת הצלילות של הגוונים של בנג'מין מור.